идет загрузкаwww.ase-avto.com
Автосервис » Разное » Гарантия на авто

Гарантия на авто

Гарантия на авто

ВИТЯГ З ГАРАНТІЙНОЇ ПОЛІТИКИ «Автоцентр «Европа»

Вступ

Гарантія та Закон про захист прав споживачів

Гарантія компанії ТОВ «Автоцентр «ЄВРОПА» є домовленістю між автосалоном, що продае авто, та Автоцентром «ЄВРОПА», що надає послуги сервісного обслуговування автомобіля та підтримання гарантії заводу Виробника автомобілів, що доповнюють і ніяким чином не порушують права Покупця, викладені в Договорі купівлі-продажу автомобіля (укладеному між Автосалоном та Покупцем), а також права Покупця, передбачені чинним законодавством України.

Гарантійна політика компанії «Автоцентр «ЄВРОПА»

Дана Гарантійна політика є доповненням до Договору про гарантійне обслуговування та сервісну підтримку автомобіля.

Цей перелік визначає та розтлумачує гарантійну політику та процедури, що повинні застосовуватися до продукту «автомобіль» автосервісом, в подальшому «СТО».

Гарантійна політика компанії спрямована на те, щоб гарантійний ремонт був виконаний з мінімальними незручностями для власника автомобіля.

«СТО» зобов’язане дотримуватися гарантійної політики та вимог Виробника автомобілів. Керівництво «СТО» несе відповідальність за те, щоб відповідні співробітники знали та розуміли гарантійну політику компанії, та дотримувалися вимог, викладених в даній Гарантійній політиці. Для зручності дана гарантійна політика поділений на розділи. Час від часу деякі розділи можуть оновлюватися з метою адаптації до змін, та вимог Виробника автомобілів. Керівництво «СТО» є відповідальним за те, щоб усі відповідні співробітники були своєчасно проінформовані про зміни та оновлення.

ПРИМІТКА: Під визначенням «майстер цеху», що використовується в дані Гарантійні політиці, мається на увазі працівник, який не виконує ремонтів, але є технічно грамотним спеціалістом, який надає допомогу та інструкції механікам та контролює якість виконаних робіт. Це може бути майстер цеху, контролер, майстер-приймальник або начальник СТО.

A1 ПОЛОЖЕННЯ ГАРАНТІЇ

На новий автомобіль, придбаний у автосалону, розповсюджується гарантія Виробника, що підтримується «СТО», та дійсна з урахуванням тих вимог для якої країни був виробленій автомобіль. Якщо будь — яка деталь автомобіля вийде з ладу внаслідок дефекту виробництва або матеріалу, ця деталь буде відремонтована або замінена безкоштовно авторизованим «СТО».

A1.1 ГАРАНТІЙНИЙ ТЕРМІН

Для автомобілів преміум класу марок — Range Rover, Porsche, BMW, Lexus, AUDI, VW Touareg – термін гарантії 2 роки , або 70 тисяч кілометрів пробігу, в залежності від того, що наступить раніше.
Для автомобілів марок Nissan, Mitsubishi, Suzuki, Honda, Toyota, Mazda – термін гарантії 3 роки , або 100 тисяч кілометрів пробігу, в залежності від того, що наступить раніше.

A1.2 ВИКЛЮЧЕННЯ

Гарантія не поширюється на роботи та деталі/компоненти/елементи, перераховані

нижче:

• Роботи, пов’язані з регулюванням, затягуванням, підтягуванням (дивіться

Розділ В «Регулювання»)

• Деталі, що піддаються зносу (наприклад: елементи гальма та зчеплення)

• Деталі та елементи, що підлягають періодичній заміні під час регулярного

технічного обслуговування

• Шини — Гарантія на шини надається безпосередньо виробником шин. «СТО» може тільки допомогти Клієнту, надавши йому контакти відповідного місцевого представництва.

Гарантійні зобов’язання Виробника не поширюються на усунення несправностей та/або пошкоджень, які можуть бути пов’язані або виникли в результаті:

• Забруднення з повітряного середовища, грози чи урагану, пошкодження від каміння, подряпини, а також використання неналежних засобів для мийки та чищення;

• Гідроудару (потрапляння води в двигун в результаті проїзду через глибоку калюжу);

• Некоректного встановлення запчастин або аксесуарів;

• Недбальства, затоплення або дорожньо-транспортної пригоди;

• Порушення правил експлуатації автомобіля, використання авто не за призначенням (в тому числі для участі у змаганнях, перегонах, таксі чи як учбова);

• Внесення змін в конструкцію автомобіля або його компонентів, здійснення доробок, використання елементів, деталей та інших комплектуючих, не дозволених для застосування компанією або встановлених на «СТО»;

• Використання пального неналежної специфікації/якості;

• Використання додаткових присадок або засобів для очищення, що можуть додаватися до пального або моторного масла (якщо це не є рекомендацією компанії Автоцентр «ЄВРОПА»);

• Використання неякісних запчастин, масла, рідин або обладнання;

На нижчезазначені деталі та елементи гарантія розповсюджується лише протягом 12 місяців з дати продажу автомобіля або до першого планового технічного обслуговування (що наступить раніше):

• Приводні ремені;

• Лампи (на ксенонові лампи фар, а також на лампочки підсвітки панелі приладів поширюється фірмова гарантія компанії виробника лампи);

• Прокладки та ущільнення, якщо вони потребують заміни внаслідок виконання робіт з регулювання, затягування, підтягування;

• Масляний фільтр, повітряний фільтр, фільтр салону, сажовий фільтр та паливний фільтр;

• Елементи живлення пульта дистанційного керування;

• Свічки запалювання;

• Щітки склоочисників;

На нижчезазначені деталі гарантія поширюється лише до того моменту, коли необхідна їх перша заміна згідно графіку планового технічного обслуговування автомобіля:

• Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ)

A1.3 ДАТА ПОЧАТКУ ГАРАНТІЇ

Дата початку гарантії – це дата, зазначена в Довідці-рахунку або договорі купівлі продажу автомобіля. Ця дата повинна співпадати з датою оформлення сервісної книжки в день передачі нового автомобіля Покупцю. Завжди перевіряйте дату початку гарантії. Якщо автомобіль продається посереднику, гарантія починається з дати передачі автомобіля посереднику.

A1.4 КОЛИ ГАРАНТІЯ ПРИПИНЯЕ СВОЮ ДІЮ

Компанія Автоцентр «ЄВРОПА» не підтримує гарантію на автомобіль в наступних випадках:

Неналежним чином оформлена сервісна книжка;
Порушений термін/км. планового обслуговування;
Виявлені факти обслуговування на інших сервісах;
У випадку офіційного відклику автомобілів виробником для заміни деталей, чи усунення недоліків на офіційних СТО відповідного дилера;

A2 ТИПИ ГАРАНТІЙ

Існують наступні типи гарантій:

• Базова гарантія на автомобіль;

• Перфораційна гарантія (гарантія на лакофарбове покриття);

• Гарантія на запчастини та аксесуари;

A2.1 БАЗОВА ГАРАНТІЯ НА АВТОМОБІЛЬ

Якщо будь — яка складова автомобіля потребує ремонту або заміни в результаті дефекту виробництва або матеріалу, ця деталь буде відремонтована або замінена безкоштовно в разі підтвердження факту невідповідності, чи браку заводу виробника, незалежно від того, чи мінявся власник даного автомобіля протягом дії базової гарантії на автомобіль.

Гарантія на оригінальну запчастину, що була замінена протягом дії базової гарантії на автомобіль, діє лише до закінчення дії базової гарантії на автомобіль.

Термін дії базової гарантії на автомобіль зазначений в договорі про прийняття на гарантійне обслуговування.

ПРИМІТКА : Термін дії базової гарантії на автомобілі, продані на Україні, у відповідності до пункту А1.1.

А 2.3 ПЕРФОРАЦІЙНА ГАРАНТІЯ

Перфораційна гарантія починається з тієї самої дати, коли починається базова гарантія на автомобіль. Терміни дії Перфораційної гарантії зазначені в гарантійних політиках відповідного Виробника автомобілів. Для збереження дії Перфораційної гарантії автомобіль повинен щорічно проходити перевірку кузова та лакофарбового покриття. Якщо автомобіль своєчасно не пройшов вищезазначену перевірку та/або якщо своєчасно не були усунені пошкодження/недоліки, виявлені під час щорічної перевірки кузова та лакофарбового покриття, дія Перфораційної гарантії на даний автомобіль припиняється.

Більш детальну інформацію стосовно Перфораційної гарантії дивіться в розділі L.

A2.4 ГАРАНТІЯ НА ЗАПЧАСТИНИ

На оригінальні запчастини надається гарантія згідно гарантійних зобов’язань виробника. Дата початку гарантії на запчастину – це дата, коли запчастина була придбана/встановлена на авторизованому «СТО» за гроші клієнта. В таких випадках клієнт повинен надати відповідну накладну та/або Акт виконаних робіт, згідно якого була здійснена сплата за запчастину/роботи. «СТО» повинен зберігати копію цієї накладної або Акту виконаних робіт разом з пакетом гарантійних документів. Крім того, «СТО» повинно з’ясувати пробіг автомобіля змоменту заміни/встановлення цієї запчастини за гроші клієнта.

2.4.1 Якщо клієнт придбав у «СТО» запчастину, а також сплатив за її встановлення/заміну на авторизованому «СТО», та згодом ця запчастина вийшла з ладу в результаті дефекту виробництва або матеріалу, то по гарантії компенсується як вартість запчастини, так і вартість робіт по її заміні.

2.4.2 Якщо клієнт придбав у «СТО» запчастину (без її встановлення/заміни),та вона згодом вийшла з ладу в результаті дефекту виробництва або матеріалу, то по гарантії компенсується лише вартість запчастини. Вартість робіт не компенсується. При цьому необхідно буде клієнту документально довести правильність встановлення на іншому сервісному центрі.

Компанія Автоцентр «ЄВРОПА» не несе відповідальності за несправності, які, на думку компанії, можуть бути спричинені порушенням рекомендацій Виробника під час встановлення/заміни запчастини на інших авто сервісних центрах.

Компанія Автоцентр «ЄВРОПА» не компенсує будь-які непрямі збитки, пов’язані з виходом деталі з ладу.

ПРИМІТКА: У випадку гарантії на запчастини послуги евакуатора по гарантії не компенсуються.

Гарантія на запчастини та аксесуари під брендом постачальника

Компанія Автоцентр «ЄВРОПА» не підтримує гарантію на запчастини та аксесуари під індивідуальним брендом товару, крім випадків встановлення даних товарів на «Автоцентр «ЄВРОПА»

Гарантія на такі запчастини та аксесуари надається та підтримується безпосередньо постачальником даного виду товару. Ці запчастини постачаються разом з документацією, в якій викладені терміни та умови гарантії.

«СТО» в такому випадку, повинно проінформувати клієнта про терміни та умови гарантії на такі запчастини та аксесуари.

A3 ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

A3.1 ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ «СТО»

Всі співробітники Автоцентру, задіяні в процесі гарантійного ремонту, повинні знати та розуміти Гарантійну політику.

Відповідальність за здійснення контролю за виконанням гарантійних ремонтів та оформленням відповідних документів несе керівник СТО, який в рамках цієї Гарантійної політики делегує певні повноваження відповідним співробітникам компанії. Перед тим, як надавати обіцянки клієнту, приймальник повинен отримати ухвалення на виконання гарантійного ремонту від керівника авто сервісу.

Перед виконанням будь-якого гарантійного ремонту приймальник повинен перевірити Сервісну книжку, щоб впевнитися, що автомобіль своєчасно проходив регулярне технічне обслуговування.

Якщо якесь ТО на автомобілі було виконано несвоєчасно або не в повному обсязі, необхідно діяти згідно нижченаведених правил:

• Якщо вихід з ладу запчастини може бути спричинений несвоєчасним виконанням регулярного технічного обслуговування, то даний ремонт не може вважатися гарантійним.

Персонал

Кожний гарантійний ремонт повинен бути виконаний відповідним механіком, який має належну компетенцію та кваліфікацію.

Керівник СТО повинен проводити відповідні тренінги, що мають головну ціль підтримувати рівень обізнаності та вдосконалення професійного рівня механіків відповідно до вимог часу та технічного розвитку автомобілебудування.

Персонал «СТО» повинен бути навчений таким чином, щоб відсутність певних співробітників (із-за хвороби, відпустки, т.і.) не мала негативного впливу на якість обслуговування клієнтів.

Виконання гарантійних ремонтів

Якість ремонту

Для того, щоб виконаний ремонт, відповідав стандартам якості, «СТО» повинно:

• Мати в наявності інструмент та обладнання, необхідні для виконання ремонту.

• Нести відповідальність за кваліфікацію механіків, які працюють на «СТО».

• Виконувати всі ремонти згідно технології, описаній в інформаційній системі

Заводу виробника та в інших публікаціях (технічних бюлетенях, спеціальних сервісних повідомленнях, заводських відкликах, т.і.).

Вартість ремонту

Гарантійні ремонти повинні завжди виконуватись у найбільш ефективний з точки зору витрат спосіб. В першу чергу необхідно розглядати можливість відремонтувати несправну деталь. Якщо «СТО» приймає рішення про заміну несправної деталі, для цього повинні бути певні причини, і ці причини повинні бути викладені в Робочій картці.

Дивіться також розділ В, пункт «Використання відновлених запчастин».

A3.2 ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВЛАСНИКА АВТОМОБІЛЯ

Детальна інформація стосовно обов’язків власника авто щодо утримання та обслуговування автомобіля надається в Сервісній книжці та в Керівництві з експлуатації автомобіля.

«Сервісна книжка»

Власник автомобіля повинен:

• Своєчасно надавати автомобіль для проведення планового технічного обслуговування. Допустиме відхилення від графіку планового технічного обслуговування – не більше, ніж 1 (один) місяць або 500 км пробігу, що наступить раніше.

• Утримувати автомобіль згідно з рекомендаціями заводу Виробника автомобілів.

• Після проходження планового технічного обслуговування перевірити наявність відповідної відмітки «СТО» в Сервісній книжці, а також зберігати Акти виконаних робіт та чеки, що підтверджують проходження ТО.

• Обслуговувати та ремонтувати автомобіль лише на «СТО» Автоцентру «ЄВРОПА».

• В разі виникнення несправності, якомога скоріше надати автомобіль

Для перевірки на «СТО».

• Належним чином піклуватися про лакофарбове покриття автомобіля, регулярно миючи авто.

• Щорічно надавати автомобіль на «СТО» для проведення перевірки кузова та лакофарбового покриття.

• Після проходження щорічної перевірки кузова та лакофарбового покриття перевірити наявність відповідної відмітки «СТО» в Сервісній книжці, а також, в разі необхідності, своєчасно усунути виявлені пошкодження/недоліки.

B Терміни та умови гарантії

B1 ГАРАНТІЙНЕ ПОКРИТТЯ

В даному розділі надається інформація щодо термінів та умов гарантії на певні елементи та деталі, якщо вони мають дефект виробництва або матеріалу. Весь відповідний персонал « СТО » повинен добре знати зміст даного розділу.

Гарантійні ремонти завжди повинні виконуватися у найбільш ефективний з точки зору витрат спосіб, але не порушуючи при цьому вимоги законодавства та принципи задоволення споживачів.

АЛЬТЕРНАТИВНЕ ПАЛЬНЕ

Додаткове обладнання – переобладнання автомобіля для використання скрапленого газу, стиснутого газу або інших видів пального, не покриваються гарантією. Якщо вихід з ладу будь — якої деталі/елементу прямо чи непрямо пов’язаний з переобладнанням автомобіля, власник автомобіля повинен звертатися з рекламацією до компанії, що виконувала переобладнання автомобіля.

Біодизель – рапсовий та соєвий ефір використовується як альтернатива або домішки до пального. Якщо концентрація такого пального перевищує 7% на не переобладнаних автомобілях, це може спричинити вихід з ладу сальників та, як наслідок, протікання пального, а також пошкодження системи впорскування пального. Несправності, що виникли внаслідок використання альтернативного пального, не покриваються гарантією.

Біоетанол – якщо концентрація такого пального перевищує 10% на не переобладнаних автомобілях, це може спричинити пошкодження компонентів автомобіля. Несправності, що виникли внаслідок використання альтернативного пального, не покриваються гарантією.

БАТАРЕЙКИ ПУЛЬТІВ ДИСТАНЦІЙНОГО КЕРУВАННЯ

Не дивлячись на те, що батарейки відносяться до елементів, що зношуються, батарейки пультів дистанційного керування можуть бути замінені по гарантії до та під час першого планового технічного обслуговування або протягом 12 місяців з дати продажу автомобіля (що наступить раніше).

ВИКОРИСТАННЯ ВІДНОВЛЕНИХ ЗАПЧАСТИН

Гарантійні ремонти повинні виконуватися у найбільш ефективний з точки зору витрат спосіб. Якщо можливо, необхідно використовувати відновлені запчастини. Якщо відновлена запчастина може бути доставлена, але вона відсутня на складі, то рішення по заміні запчастини по гарантії прийметься на користь відновленої запчастини.

ВИКОРИСТАННЯ ПРИСАДОК / ЗАСОБІВ ДЛЯ ЧИЩЕННЯ

Використання додаткових присадок або засобів для очищення, що можуть додаватися до пального або моторного масла (якщо це не є рекомендацією компанії АЦ «ЄВРОПА») не допускається. Гарантія не поширюється на несправності, спричинені використанням таких недозволених продуктів.

ВТРАТА АВТОМОБІЛЯ

Якщо автомобіль заявлений страховою компанією як «повністю загиблий» або якщо «СТО» стало відомо, що автомобіль викрадений, дія будь-якої гарантії на такий автомобіль припиняється.

ГАЛЬМІВНІ КОЛОДКИ ТА ДИСКИ

Гальмівні колодки та диски є деталями, що піддаються зносу. Гарантійні рекламації на заміну гальмівних колодок, дисків або барабанів приймаються лише в тих випадках, якщо дані деталі мають дефект виробництва або матеріалу. Дивіться розділ А – «Виключення» — «Деталі, що піддаються зносу».

ГАРАНТІЯ НА ШИНИ Дивіться розділ А – «Виключення».

ДЕТАЛІ ТА ЕЛЕМЕНТИ, ЩО ПІДЛЯГАЮТЬ ЗАМІНІ ПІД ЧАС ТО

Дивіться розділ A1.2 – «Виключення». Ця інформація також надається в Сервісній книжці.

ДОРОЖНІЙ ТЕСТ

Якщо дорожній тест є необхідним, час на його проведення включений в норматив з заміни відповідної запчастини. Тому, в разі необхідності, додаткові дорожні тести повинні проводитися непродуктивними співробітниками «СТО» (наприклад: майстром цеху).

ЕЛЕМЕНТИ ВИПУСКНОЇ СИСТЕМИ — ЗАМІНА/РЕГУЛЮВАННЯ

Елементи випускної системи можуть мінятися по гарантії лише в тих випадках, якщо був виявлений явний дефект виробництва або матеріалу. «СТО» повинно виконати ретельну перевірку на наявність пошкоджень. Каталітичні нейтралізатори можуть мінятися по гарантії лише в випадках, якщо виявлений явний дефект виробництва або матеріалу.

ЗМАЗКИ, РІДИНИ ТА ГЕРМЕТИКИ

Вартість змазки та рідин для доливки відшкодовується лише під час передпродажної підготовки.

В гарантійній рекламації повинна бути зазначена чітка кількість рідини, змазки чи герметика, використана під час ремонту, але ця кількість не може перевищувати місткість системи. Долив масла чи рідини не компенсується по гарантії, якщо рівень масла чи рідини нижче мінімального. В такому разі клієнт придбає за власній рахунок.

Заміна витратних рідин (масла, охолоджуючої рідини, гальмової рідини, фреону, т.і.) компенсується по гарантії лише в тих випадках, якщо ці рідини використовуються як частина гарантійного ремонту.

ЗНОС ШИН

Знос шин не компенсується по гарантії. В виключних випадках, якщо буде доведено, що знос шини напряму спричинений дефектом виробництва або матеріалу відповідної деталі автомобіля, випадок може розглядатися як гарантійний.

ЗЧЕПЛЕННЯ

Зчеплення піддається зносу. Гарантійні рекламації приймаються лише на заміну дисків зчеплення, натискних дисків та вижимних підшипників, якщо дані деталі мають дефект виробництва або матеріалу. Дивіться розділ А – «Виключення» — «Деталі, що піддаються зносу».

ЛАМПИ

Лампи покриваються гарантією протягом дії базової гарантії або до першого планового технічного обслуговування, що наступить раніше.

ПРИМІТКА: На ксенонові лампи фар, а також на лампочки підсвітки панелі приладів поширюється базова гарантія протягом 12 місяців гарантійного терміну.

МОДИФІКОВАНІ АВТОМОБІЛІ

Компанія Автоцентр «ЄВРОПА» не несе відповідальності за будь-які несправності, що виникли в результаті модифікації (переобладнання) автомобіля або його компонентів. Але гарантійне покриття зберігається на компоненти автомобіля, що не зазнали впливу від переобладнання.

ПРИМІТКА: По гарантії не відшкодовується додатковий час, необхідний для виконання ремонту, якщо необхідність цього додаткового часу пов’язана з переобладнанням автомобіля чи його компонентів. В разі настання таких робіт власник авто компенсує вказані роботи за власний кошт.

НЕПРЯМІ ВИТРАТИ

Будь-які непрямі витрати, пов’язані з настанням гарантійного випадку (завдання незручностей, витрати на транспорт, телефонні розмови, витрати на проживання у готелі, втрата прибутку та інші) не відшкодовуються.

ПОСЛУГИ ЕВАКУАТОРА

Послуги евакуатора по гарантії не компенсуються. Для автомобілів Range Rover, Porsche, BMW, Lexus, AUDI, послуги евакуатора можуть бути компенсовані по гарантії лише в окреміх випадках, але попередньо «СТО» повинно надати відповідне підтвердження.

ПОШКОДЖЕННЯ ЛАКОФАРБОВОГО ПОКРИТТЯ

Пошкодження лакофарбового покриття, спричинені попаданням камінців або будь — яким іншим зовнішнім впливом, класифікуються як звичайний знос. Такі випадки не можуть розглядатися як гарантійні.

РЕГУЛЮВАННЯ

До регулювальних робіт відносяться наступні:

• Регулювання світла фар

• Регулювання панелей кузова (дверцят, кришки капоту, кришки вантажного відділення, відкидного даху)

• Затяжка елементів підвіски

• Регулювання кермового колеса

• Балансування коліс

• Регулювання тросу стоянкового гальма

• Регулювання елементів випускної системи

Наведені вище роботи з регулювання компенсуються по гарантії лише один раз. Такі несправності повинні бути виявлені та усунені під час проведення передпродажної підготовки автомобіля, тому по гарантії такі роботи компенсуються лише в тому разі, якщо з моменту продажу автомобіля минуло не більше 1 (одного) місяця або пробіг автомобіля не перевищує 500 км (що наступить раніше).

Перевірка та регулювання кутів встановлення коліс не є частиною передпродажної підготовки. Такі роботи з регулювання компенсуються лише один раз, але до першого планового технічного обслуговування. В Робочій картці та в гарантійній рекламації механік обов’язково повинен зазначити значення, які були до проведеного регулювання. «СТО» повинен виконати ретельну перевірку авто на наявність пошкоджень, що могли спричинити несправність.

РЕЗУЛЬТАТИ ДІАГНОСТИКИ

Результати первинної діагностики, а також післяремонтної діагностики (наприклад: напруга АКБ, градус сходження коліс, т. і.) повинні бути записані в Робочій картці або роздруковані та додані до пакету гарантійних документів.

Механік, що проводить первинну діагностику авто, обов’язково повинен записувати в робочій картці усі виявленні пошкодження та відхилення від стандартних допусків.

РЕМОНТ ЧИ ЗАМІНА?

Агрегати (наприклад: двигуни та трансмісії) необхідно ремонтувати, а не замінювати. Заміна агрегатів відшкодовується лише в наступних випадках:

• Якщо заміна агрегату є більш економічно вигідною, ніж ремонт.

СИСТЕМА КОНДИЦІЮВАННЯ

Якщо клієнт звертається з відповідною скаргою, додавання фреону компенсується лише один раз до і під час першого планового технічного обслуговування або якщо з дати продажу автомобіля минуло не більше 12 місяців (що наступить раніше).

Якщо при виконанні гарантійного ремонту компонентів системи кондиціювання необхідно додати фреон та/або компресорне масло, то вартість фреону та масла компенсується по гарантії . Якщо можливо, необхідно повторно використовувати фреон, що був скачаний з системи. В гарантійному рекламаційному наряд — замовленні повинна бути зазначена лише та кількість нового фреону та/або масла, що була додана.

СКЛО

Рекламації на заміну скла будуть прийняті протягом дії базової гарантії в наступних випадках:

• Спотворення зображення (наприклад: наявність повітряних бульбашок або розшарування).

• Вихід з ладу нагрівального елементу, але якщо при цьому відсутні будь-які пошкодження скла.

Рекламації на заміну скла будуть прийняті, якщо пробіг автомобіля не перевищує 500 км, якщо:

• Відсутні будь-які пошкодження (подряпини, сліди удару, т.і.).

• Тріщина не є наслідком зовнішнього впливу, а також не спричинена неякісним попереднім ремонтом.

• Заміна скла є необхідною не в результаті пошкодження під час зняття чи встановлення скла.

Не будуть прийняті до розгляду рекламації на заміну скла, якщо це спричинено зовнішніми факторами, наприклад:

• Наявність сколів від каміння або пошкоджень від удару.

• Наявність подряпин, спричинених використанням абразивних очисників.

• Якщо було встановлене неоригінальне скло.

• Пошкодження скла під час іншого ремонту (наприклад: усунення протікання води або усунення стороннього шуму).

СКРЕГІТ/СКРИП ЕЛЕМЕНТІВ ГАЛЬМІВНОЇ СИСТЕМИ

Усунення скреготу/скрипу елементів гальмівної системи відшкодовується по гарантії при наявності відповідної скарги клієнта лише до або під час першого планового технічного обслуговування або протягом 12 місяців з дати продажу автомобіля, що наступить раніше.

СПІДОМЕТР

Якщо був встановлений новий спідометр, інформацію про пробіг автомобіля необхідно переписати зі спідометру, знятого з автомобіля, та записати в Робочій картці, в Акті виконаних робіт та в Сервісній книжці.

СУБПІДРЯДНІ РЕМОНТИ

Якщо гарантійний ремонт виконується субпідрядником, то «СТО» повинен запевнитися в тому, що виконуються наступні правила:

• Ремонт виконується згідно технології та з дотриманням рекомендацій компанії виробників і при цьому використовуються лише оригінальні запчастини та матеріали.

• Вартість ремонту, виконаного субпідрядником, не може перевищувати вартість ремонту, що була б в тому випадку, якби цей ремонт виконувався офіційним дилером відповідного автомобільного бренду (згідно нормативів компанії виробника автомобілів).

Субпідрядник повинен:

• Зазначити в Акті виконаних робіт ідентифікаційний номер автомобіля (VIN) та державний номерний знак.

• Записати причину несправності.

• Записати деталі (кроки) діагностики та результати тестів/перевірок.

• Зазначити в Акті виконаних робіт перелік запчастин та матеріалів, що були використані.

Після виконання робіт субпідрядником Майстер СТО повинен:

• Перед тим, як передавати автомобіль клієнту, перевірити якість виконаного субпідрядником ремонту.

Підготовка гарантійної рекламації:

В документах від субпідрядника повинна міститися наступна інформація:

• З документів повинно бути зрозуміло, що роботи були замовлені та сплачені.

• В документах повинна міститися відповідна інформація, що стосується ремонту лише одного автомобіля.

• В Акті виконаних робіт від субпідрядника повинна бути зазначена загальна

вартість ремонту без ПДВ, сума ПДВ та загальна вартість ремонту з ПДВ.

• В Акті виконаних робіт від субпідрядника повинні бути зазначені відповідні знижки.

ТИМЧАСОВІ РЕМОНТИ

Як правило, вартість тимчасових ремонтів не компенсується по гарантії. Але в деяких виключних випадках може виникнути необхідність виконати тимчасовий ремонт. Перед тим, як надавати обіцянки клієнту, майстер — приймальник повинен отримати ухвалення на виконання такого ремонту від керівника сервісу.

ПРИМІТКА: Гарантійна рекламація на тимчасовий ремонт повинна оформлятися окремо від гарантійної рекламації (наряд — замовлення) на кінцевий ремонт.

ЧАС, ВИТРАЧЕНИЙ НА ДІАГНОСТИКУ

Дивіться розділ F3.3 – Діагностика, визначення причини несправності, різниця між первинною та вторинною діагностикою.

C1 ПРИЙМАННЯ НОВИХ АВТОМОБІЛІВ НА ГАРАНТІЮ.

Під час приймання нового автомобіля на гарантію від клієнта, кожний автомобіль повинен бути ретельно перевірений співробітником, який пройшов відповідне навчання та є відповідальній за ведення гарантійних авто.

Необхідно обов’язково перевірити наступне:

• Чи правильно зазначений на табличці ідентифікаційний номер автомобіля (VIN).

• Чи немає пошкоджень (зовнішніх, в салоні автомобіля, під автомобілем).

• Чи немає дефектів Виробника.

• Чи немає відсутніх або невірних деталей/запчастин/елементів.

Стан акумуляторної батареї необхідно перевірити та записати показники в протокол перевірки.

Будь-які виявлені пошкодження або дефекти повинні бути зазначені в акті огляду авто та відмічені в сервісні книжці, або ж усунені за власний кошт клієнта чи автосалону.

Якщо автомобіль пошкоджений, він може бути прийнятий лише в тому разі, якщо його можна відремонтувати до стану нового, або ж прийняти на гарантію за виключенням наявних пошкоджень.

Якщо автомобіль може бути відремонтований, «СТО» повинен ретельно та детально зафіксувати всі пошкодження, дефекти та несправності в протоколі огляду, незалежно від того, чи є це відповідальністю Виробника, чи Автосалону, чи Клієнта. І лише після цього уповноважений представник «СТО» може підписати протокол огляду та поставити авто на гарантію.

Перевірка ідентифікаційного номеру автомобіля (VIN)

Ідентифікаційний номер автомобіля (VIN), зазначений в Протоколі, повинен співпадати з:

• (VIN), під лобовим склом авто

• (VIN), зазначеним на ідентифікаційній табличці

• (VIN), вибитим на підлозі автомобіля

Після проведення усіх перевірок на відповідність номерів та реєстраційних відомостей, необхідно перевірити відповідність та правильність оформлення гарантійної книжки на предмет відповідності реєстраційних даних та відміток про встановлення додаткового обладнання, в разі невідповідного оформлення до оформити;

Після приведення документів в повну відповідність вимогам, старший майстер приймальник оформлює відповідним чином авто в базі 1С, та формує наряд – замовлення на передпродажну підготовку у відповідності до правил оформлення авто. При цьому категорія документу в 1С зазначається як « Предпродажка внутр. », а вид робіт «Передпродажна підготовка PDI » при цьому роздруковуються сплата за постановку на гарантію відсутня, а вартість робіт по наряду є витратами підприємства.

D 1 Передпродажна підготовка автомобіля

Передпродажна підготовка автомобіля — повинно бути проведено не пізніше 30 днів з дати придбання авто, або 500 км/пробігу в залежності від того, що наступить раніше.

Всі несправності/недоліки, виявлені під час передпродажної підготовки автомобіля, повинні бути усунені до того, як автомобіль буде прийнятий на гарантію.

Передпродажна підготовка виконується автомеханіком згідно контрольного бланку PDI (Додаток №1), при цьому приймання авто на сервіс здійснюється у відповідності до звичайної процедури приймання авто.

D2 ФІКСАЦІЯ НЕСПРАВНОСТЕЙ/НЕДОЛІКІВ, ВИЯВЛЕНИХ ПІД ЧАС ПЕРЕДПРОДАЖНОЇ ПІДГОТОВКИ АВТОМОБІЛЯ.

Під час проведення передпродажної підготовки (PDI) всі перевірки повинні бути виконані в повному обсязі, контрольний лист необхідно прикріпити до Робочої картки. Якщо під час проведення передпродажної підготовки (PDI) були виявлені недоліки або несправності, це необхідно записати в Робочій картці. Контрольний лист PDI повинен бути заповнений повністю, в ньому необхідно детально записати причину кожної несправності або кожного виявленого недоліку.

Відсутні деталі/елементи/запчастини
Під час передпродажної підготовки автомобіля необхідно перевірити, чи немає відсутніх або неправильних деталей/елементів.
Під час передпродажної підготовки автомобіля необхідно також перевірити стан акумуляторної батареї.
В разі необхідності, акумуляторну батарею необхідно зарядити. Результати тесту обов’язково повинні бути записані в Робочій картці.

ОБСЛУГОВУВАННЯ АКУМУЛЯТОРНОЇ БАТАРЕЇ

Проведення періодичних перевірок та належне обслуговування акумуляторної батареї мінімізує ризик виходу з ладу АКБ під час гарантійного періоду.

Підзарядка або заміна несправної АКБ може бути компенсована по гарантії лише в тому випадку, якщо відповідний ремонт виконаний протягом 30 днів з дати постановки автомобіля на гарантію. Якщо автомобіль не використовується, акумуляторну батарею необхідно регулярно перевіряти та заряджати, щоб запобігти її передчасного виходу з ладу. Якщо акумуляторну батарею своєчасно не підзарядити, це може спричинити її передчасний вихід з ладу.

Для того, щоб мінімізувати ризик виходу АКБ з ладу, необхідно:

• Перевіряти АКБ кожні 3 (три) місяці; Відшкодування Гарантійної рекламація на заміну АКБ може бути прийнята лише в наступних випадках:

• Якщо ремонт виконаний протягом 30 днів з дати постановки на гарантію.

• Заміна АКБ по гарантії компенсується лише один раз.

• Результати діагностики та відповідний код несправності повинен бути підтвердженні відповідними тестами електронних приладів.

D2.1 АВТОРИЗАЦІЯ ГАРАНТІЙНИХ РЕМОНТІВ, ЩО ВИКОНУЮТЬСЯ ПІД ЧАС ПЕРЕДПРОДАЖНОЇ ПІДГОТОВКИ АВТОМОБІЛЯ

Перед початком будь-якого ремонту, майстер цеху повинен виконати процедури, викладені в розділі F3.4 – «Додаткові ремонти».

Якщо майстер цеху визначає, що несправність є дефектом (браком) виробництва або матеріалу, тоді необхідно відкрити окреме гарантійне наряд-замовлення.

Пакет гарантійний документів повинен містити Контрольній лист, згідно якої проводилась передпродажна підготовка автомобіля, а також Робочу картку, згідно якої виконувався гарантійний ремонт.

В гарантійному наряд-замовленні повинне бути посилання на номер наряд-замовлення, згідно якого проводилася передпродажна підготовка авто. Несправності/недоліки, виявлені під час передпродажної підготовки, необхідно записати в гарантійному наряд-замовленні.

Керівник сервісу повинен письмово підтвердити необхідність кожного ремонту, а також записати своє прізвище та поставити підпис.

ПРИМІТКА: При жодних обставинах механік не може виявити необхідність проведення додаткового ремонту, самостійно авторизувати його та виконати гарантійний ремонт. Якщо необхідне регулювання, то всі значення до та після регулювання повинні бути записані в гарантійній Робочій картці.

F Обов’язки співробітників сервісного центру

F1 КЕРІВНИЦТВО

В даному розділі описані обов’язки відділу сервісу стосовно ремонтів, що виконуються по гарантії. Але не можна читати даний розділ як окремий, так як інші розділи даної політики можуть впливати на деякі процеси.

Для всіх гарантійних ремонтів діють наступні вимоги:

1. Ремонт повинен виконувати механік належної компетенції та кваліфікації.

2. Ремонт повинен виконуватися згідно з інформацією, наданою в інформаційних онлайн системах, в технічних бюлетенях.

3. О-подібні ущільнювачі, прокладки, сальники, самоконтрні гайки та болти необхідно міняти на нові, якщо інше не зазначено в процедурі. Стандартні гайки та болти можуть використовуватися повторно, якщо вони не пошкоджені або якщо інше не зазначено в процедурі.

5. На гарантійні ремонти повинне бути окреме наряд-замовлення, окрема Робоча картка та окремий акт виконаних робіт.

Всі вищезазначені правила повинні також застосовуватися для роздрібних та внутрішніх ремонтів.

F2 СЕРВІСНА ПРИЙМАЛЬНЯ

F2.1 ПЕРЕВІРКА ГАРАНТІЙНОГО СТАТУСУ

Насамперед приймальник повинен перевірити відповідність та правильність та повноту заповнення сервісної книжки.

Приймальник повинен перевірити, чи покривається автомобіль гарантією, виходячи з віку авто та пробігу, а також чи своєчасно автомобіль проходив планові ТО.

Терміни та умови гарантії описані в розділі А.

Гарантія на запчастину

Необхідно перевірити дату, зазначену в накладній на придбання запчастини або в Акті виконаних робіт, коли запчастина була замінена за гроші клієнта. Дивіться розділ A2.6 – Гарантія на запчастини.

До пакета гарантійних документів необхідно додати копію накладної на придбання запчастини або Акту виконаних робіт, згідно якого запчастина була замінена за гроші клієнта.

Історія сервісу

Приймальник повинен перевірити Сервісну книжку, щоб впевнитися в тому, що автомобіль своєчасно та в повному обсязі згідно вимог Виробника проходив планові ТО. Якщо історія сервісу неповна – зверніться до розділу А3.2 –

Відповідальність власника автомобіля.

Перфораційна гарантія

Приймальник повинен перевірити в Сервісній книжці наявність відміток про проходження щорічної перевірки кузова та лакофарбового покриття. Більш детальну інформацію стосовно гарантії на лакофарбове покриття та перфораційної гарантії дивіться в розділі L.

Перевірте, чи не є ремонт повторним

Під час спілкування з клієнтом Приймальник повинен з’ясувати, чи вперше клієнт звертається на «СТО» з даною проблемою (чи не є ремонт повторним).

Також приймальник повинен перевірити історію обслуговування даного автомобіля в операційні системі 1С.

Якщо ремонт є повторним, — в наряд-замовленні обов’язково потрібно зробити відповідну відмітку. Рішення щодо подальших дій повинен прийняти майстер цеху або керівник відділу сервісу.

Повторні ремонти можуть підпадати під наступні категорії:

Попередній ремонт був виконаний тим неякісно або з порушенням технології, або була проведена невірна діагностика. В таких випадках в наряд-замовленні повинно бути посилання на попередній ремонт. Такий повторний ремонт, не може бути виконаний, ні по гарантії, ні за рахунок клієнта, а виконується за рахунок того, хто допустив подібне. Рішення прийметься директором підприємства опираючись на заздалегідь підготовлену інформацію, керівником сервісу, стосовно певного випадку.

F2.3 ОТРИМАННЯ ЗГОДИ ВІД КЛІЄНТА

Після того, як проблеми клієнта чітко визначені та зафіксовані в наряд-замовленні, необхідно повністю заповнити наряд-замовлення та отримати підпис від клієнта.

Якщо наряд-замовлення вже роздруковане, а клієнт згадує про наявність додаткових проблем/несправностей, Приймальник може роздрукувати наряд-

замовлення повторно або намалювати лінію після опису останньої скарги клієнта та дописати додаткові скарги клієнта від руки. В останньому випадку клієнт повинен додатково розписатися під записами, зробленими від руки.

Якщо неможливо отримати підпис від клієнта:

1. Приймальник повинен зазначити в наряд-замовленні причини, записати своє прізвище та розписатися.

2. Якщо клієнт самостійно створив перелік несправностей, цей документ необхідно прикріпити до наряд-замовлення.

3. Будь-які інші підтверджуючі документи необхідно прикріпити до наряд- замовлення.

F2.4 ДОДАТКОВІ СКАРГИ КЛІЄНТА

Клієнт може згадати про наявність додаткових проблем, коли він вже поїхав з «СТО». В таких випадках Приймальник повинен намалювати лінію

після опису останньої скарги клієнта та дописати додаткові скарги клієнта від руки (див. розділ F2.3). Початкові та додаткові скарги повинні бути чітко розділені між собою!

Додаткові скарги клієнта може записувати в наряд-замовленні лише Приймальник. При цьому Приймальник обов’язково повинен після опису скарги зазначити своє прізвище та розписатися та час коли зроблено запис.

Якщо додаткових скарг декілька, — Приймальник повинен зазначити своє прізвище та час отримання після кожної додаткової скарги.

L1 ПЕРФОРАЦІЙНА ГАРАНТІЯ

Термін Перфораційної гарантії починається з дати початку базової гарантії на Автомобіль, та діє до моменту закінчення основної гарантії.

Під час приймання автомобіля на ремонт, пов’язаний з Перфораційною гарантією, необхідно обов’язково перевірити в Сервісній книжці наявність відповідних відміток про проходження щорічної перевірки кузову та лакофарбового покриття.

L2 ПЕРЕВІРКА КУЗОВУ ТА ЛАКОФАРБОВОГО ПОКРИТТЯ

Умовою дії Перфораційної гарантії на автомобіль є щорічне проходження перевірки кузову та лакофарбового покриття на СТО Автоцентр «ЄВРОПА».

Якщо автомобіль звертається на «СТО» з проблемою, пов’язаною з Перфораційною гарантією, приймальник повинен перевірити в Сервісній книжці наявність відповідних відміток, що підтверджують своєчасне проходження перевірки кузову та лакофарбового покриття.

Щорічна перевірка кузову та лакофарбового покриття (Додаток № 3)

Контрольний лист, на підставі якого виконуються щорічні перевірки кузову та лакофарбового покриття, повинен бути заповнений та зберігатися разом з наряд — замовленням.

В Акті виконаних робіт окремим рядком повинна бути зазначена перевірка кузова та лакофарбового покриття. Якщо під час перевірки кузову та лакофарбового покриття не було виявлено будь-яких пошкоджень/зауважень, Приймальник повинен зробити відмітку в відповідному розділі Сервісної книжки та поставити печатку.

Якщо під час перевірки були виявлені пошкодження, це необхідно записати в Контрольному листі. Клієнту необхідно повідомити, що для збереження дії Перфораційної гарантії необхідно виконати відповідний ремонт.

Якщо клієнт відмовляється від виконання відповідного ремонту, дія Перфораційної гарантії на відповідну панель припиняється.

Важливо: Майстер Приймальник — ставить печатку в Сервісній книжці про проходження перевірки кузову та лакофарбового покриття лише після того, як був виконаний відповідний ремонт по усуненню пошкоджень/дефектів кузова та лакофарбового покриття.

Відсутність відмітки про проходження перевірки кузову та лакофарбового покриття

Якщо в Сервісній книжці відсутня відповідна відмітка, що підтверджує своєчасне проходження перевірки кузову та лакофарбового покриття, ремонт з усунення корозії або дефекту лакофарбового покриття не може бути виконаний по гарантії і виконується за рахунок власника автомобіля.

Умови

Дефекти, пов’язані з Перфораційною гарантією, не можуть розглядатися як гарантійні, якщо:

• Не був виконаний ремонт з усунення пошкоджень/дефектів, виявлених під час попередньої перевірки кузову та лакофарбового покриття.

• Власник автомобіля не дотримувався вимог з мийки та догляду за кузовом авто, викладених в Керівництві з експлуатації автомобіля.

• Автомобіль своєчасно не пройшов щорічну перевірку кузову та лакофарбового покриття.

Крім того, Перфораційна гарантія не поширюється на усунення дефектів/недоліків,які можуть бути пов’язані або виникли в результаті:

• Забруднення з повітряного середовища, грози чи урагану, пошкодження від каміння, подряпини, а також використання неналежних засобів для мийки та чищення.

• Ремонту, виконаного з недотриманням ремонтної технології .

• Модифікації автомобіля та тюненгу.

L3 РЕМОНТИ ЗГІДНО ПЕРФОРАЦІЙНОЇ

ГАРАНТІЇ

Вимірювання товщини лакофарбового покриття

При виконанні будь-якого ремонту з усунення дефектів лакофарбового покриття, Майстер приймальник повинні вимірювати та записувати товщину лакофарбового покриття до та після ремонту.

Товщину лакофарбового покриття необхідно виміряти в чотирьох різних точках панелі, що підлягає ремонту. Вимірювання повинні здійснюватися за допомогою відкаліброваного належним чином спеціального цифрового приладу.

Якість ремонту

Ремонти повинні виконуватись згідно інструкцій та технологій Виробника.

ТОВ « Автоцентр «Європа»

м. Київ, вул. Васильківська 14

Інженеру по гарантії ___________________

Замовник: _______________________________

Адреса проживання:___________________________________ Тел. ___________________ тел. моб. _____________________

ЗАЯВА

Про гарантійний випадок

На автомобілі __________________________ куз. №_____________________________________

пробіг________________ км придбаного «_______» _________________201____ р.,

Прошу виконати ремонт по гарантії у зв’язку з ________________________________________________

Вказати (чи вчасно проводились ТО, мав місце самостійний ремонт чи розбирання вузлів і агрегатів, чи відключався спідометр, чи експлуатувався автомобіль після виникнення несправності, чи пошкоджувався автомобіль під час аварії, чи використовувався автомобіль в учбових чи спортивних цілях, чи встановлювалось додаткове обладнання без узгодження з підприємством) __________________________________________________

Згоден з тим, що якщо під час проведення гарантійного ремонту буде встановлена моя провина, або виявлена несправність не є виробничим дефектом, то всі види контрольних та діагностичних робіт, ремонт та заміна деталей та вузлів, будуть здійснені за мій рахунок.

Строк гарантійного ремонту складає 14 діб. Клієнт попереджений та погоджується з тим, що в разі необхідності використання в ремонті запасних частин, які необхідно доставляти з-за кордону, строк ремонту може бути подовжений до 60 робочих днів.

До заяви додається сервісна книжка з відмітками про своєчасне проходження планових ТО.

«________» _________________201__ р. (підпис замовника)__________

Висновок після діагностичного огляду: ____________________________

Відповідальна особа: ____________________

З висновком ознайомлений «___» ____________201__ р.

Замовник ____________/___________________/