Тест автосигналізацій

Рубрика Дод. обладнання

Сьогодні автомобіль уже не є таким предметом розкоші та бажання, яким він був років 20-30 тому за відвертого дефіциту. Тим не менш, його вартість та цінність для власника досить висока, щоб нехтувати безпекою, особливо, якщо транспортний засіб паркується у дворі, а не на платній закритій стоянці. Більшість автолюбителів вдаються до встановлення з цією метою протиугінних систем, сигналізацій.

Їх вибір на ринку досить широкий, на будь-який смак та колір, як кажуть. Але в цьому й полягає основна проблема, бо зробити правильний вибір буває досить складно. Допомогти цьому може порівняльний тест автосигналізацій, проведений колективом експертів галузі. Для випробувань було обрано лише деякі моделі, які мали бортовий GSM-модуль, що дозволяє дублювати керування системою: брелоком або мобільним телефоном. Серед піддослідних виявилися такі моделі “протиугонок”, як Pandora DXL 3700, Excellent Evolution 3, X-Keeper Drive V3, Sobr GSM-100, Elita GSW U, StarLine M30, Pharaon YG40.

pandora700Система Pandora

Може підключатися в електроніці автомобіля аналоговим способом або через CAN-шину. Додаткових модулів передачі не потрібно, а оновлення бази даних відбувається через USB. Комплектне реле блокування працює на частоті 2,4 ГГц, використовуючи динамічний код для захисту від спроб електронного злому системи.

Можливості GSM-модуля дозволяють системі зв’язуватися з власником авто щоразу, коли фіксується спроба злому, зчитування коду, заміни номера тощо. У свою чергу, власник системи може нею керувати шляхом відправлення тонових DTMF-команд з власного телефону. Номер останнього прописується в системі, але за бажання та використання унікального PIN-коду керувати DXL 3700 можна з будь-якого іншого номера.

Серед недоліків системи експерти відзначають відсутність автономного живлення та необхідність додаткової комплектації GPS-приймачем.


Система ExcellentСистема Excellent

GSM-модуль Evolution 3 дозволяє керувати системою за допомогою DTMF-команд або класичних SMS-повідомлень.

Як і в попередній моделі використовується прив’язка телефонного номера і використовується PIN-підтвердження при сторонньому джерелі команд.

За своєю архітектурою є системою відкритого типу, що дозволяє нарощувати функціонал у міру потреби.

Серед недоліків відзначається періодичний збій у роботі модему.


Система X-KeeperСистема X-Keeper

Особливістю Drive V3 є повна відсутність звичних брелків – упізнання власника ведеться через SMS за умови використання фірмового Java-додатка.

Крім модуля в комплекті також є зовнішня антена, GPS-приймач та ідентифікатор мітки.

Інтеграція в електроніку автомобіля ведеться через CAN-шину, до якої доведеться купити додатковий модуль CAN-PRO.


Система SobrСистема Sobr

Керування системою GSM 100 slave здійснюється DTMF-командами або SMS-повідомленнями.

Працювати самостійно система зможе лише в тому випадку, якщо доукомплектувати її допоміжними блоками.

В іншому ж GSM 100 – яскравий представник слейв-модулів (встановлюються в існуючі охоронні комплекси).


Система ElitaСистема Elita

Відмінною рисою модуля GSW U є досить великий у порівнянні з конкурентами по тестах корпус.

У контексті охоронної системи, може бути використаний лише як доповнення до вже існуючого комплексу і самостійно працювати не може.

Серед переваг системи експерти відзначають відносну простоту режимів управління модулем, але в іншому вона має досить обмежений функціонал і не підтримує активацію/деактивацію через телефон.


Система StarLineСистема StarLine

Модуль M30 відноситься до класу охоронно-пошукових систем, весь потенціал якого можна використовувати лише на базі комплексних рішень від компанії StarLine.

Під час монтажу слід враховувати відсутність зовнішньої антени, що змушує шукати позицію з гарною радіодоступністю.

Керування відбувається двозначними командами DTMF без додаткового підтвердження.

На думку експертів, ця система однозначно коштує своїх грошей, особливо якщо на автомобілі вже використовується базові рішення StarLine.


Система PharaonСистема Pharaon

Модуль YG40 GSM може використовуватися окремо або у складі діючого охоронного комплексу.

Другий варіант є кращим, оскільки дозволяє відкрити доступ до повноцінного функціоналу.

Налаштування параметрів системи здійснюється через комплектний USB-програматор.

Деякі цікаві рішення, все ж таки не дозволяють системі розраховувати на позитивний консультативний висновок, зважаючи на наявність лише 2 охоронних зон.


Залиште відповідь

Ви повинні ввійти в систему, щоб залишити коментар.