У якого мастила менше в’язкість

Рубрика Запчастини

У якого мастила менше в'язкістьНаскільки ми цінуємо двигун свого автомобіля? Адже його життя, неабиякою мірою, залежить від якості мастила, яке ми в нього вливаємо – мастило є джерелом життєвої сили нашого автомобіля.

Зазвичай, мастилу, водії не приділяють особливої уваги. Ну, мастило – це мастило, так?

Моторне мастило виконує безліч важливих функцій. Воно запобігає стирання металевої поверхні двигуна та її пошкодження від тертя та знижує температуру при кожному циклі згоряння.

У середині 80-х років, коли 16-клапанні двигуни і турбіни набували своєї популярності, моторне мастило пережило щось на кшталт революції.

В автомобільному двигуні є деталі, що обертаються, з’єднані між собою, і тільки тонкий шар мастила здатний захистити їх від перегрівання і тертя. Важливо розуміти, що ступінь в’язкості та різні присадки, що використовуються в сучасному мастилі, мають вирішальне значення для підтримки працездатності вашого двигуна.

Наприклад, мед густий, а вода рідка, отже мед має більш високу в’язкість, ніж вода. В’язкість мастила повинна відповідати температурі зовнішнього середовища. По-суті, двигун потребує такої мастила, яка буде досить рідкою при холодному запуску, і досить густою, коли двигун прогрівся. Тобто мастило стає рідше при нагріванні, і густіє, коли замерзає. Більшість з нас вже використовує, так звані, мульти-клас, або мульти-в’язкі мастила. Тут не обходитися без допомоги спеціальних добавок для підвищення в’язкості зі збільшенням температури.

Ці мастила відповідають спеціальній системі міжнародної специфікації SAE. Так як система класифікує мастила за їхньою в’язкістю залежно від температурного режиму їхньої роботи, нею варто користуватися при виборі мастила по в’язкості. Головне визначити, за яких температурних режимів працюватиме двигун.

Є два основних типи базового мастила: мінеральне та синтетичне:

Моторні мастила, позначені як “part” (частково )” або “semi-synthetic” (напівсинтетичний) або “synthetic technology” (з використанням синтетичної технології), містять у собі суміш цих двох типів.

Мінеральне мастило виробляється з сирої нафти, яка обробляється на нафтопереробному заводі для відділення фракції з корисними властивостями мастила та видалення небажаних компонентів, таких як віск.

Синтетичне мастило виробляється, а не видобувається із землі.

Вона створена, щоб бути однорідною (щільною), здатною оберігати і служити довше, ніж звичайне мастило з нафти.

Завдяки тому, що у виробництві синтетичних мастил задіяний дорожчий хімічний процес, ніж у виробництві інших нафтопродуктів, вони мають підвищені показники продуктивності. Наприклад, синтетичне мастило має кращу плинність, на малій температурі, що зменшує знос при запуску, і стійкіше до високих температур.

В’язкість мастила, в основному, визначається розміром молекул” В’язкість мастила, в основному, визначається розміром молекул. Чим більша структура молекул, тим більша, або вища, або важча в’язкість.

Розмір і структура молекул у мінеральному мастилі постійно варіюються, тому в’язкість тут визначається середнім розміром молекули, у той час як у синтетичних мастилах, у процесі обробки, розміри молекул залишаються незмінними, а їх структура ідентична.

З часом, розмір і структура молекул мінерального мастила змінюється і, отже, в результаті змінюється і в’язкість мастила протягом усього терміну служби.

Яку ж в’язкість мастила слід використовувати? Перевірте це у своїй інструкції з експлуатації автомобіля або під капотом. На більшості двигунів рекомендована в’язкість мастила надрукована прямо на заливній кришці, або на етикетці, в моторному відсіку. Виконуйте зазначені вимоги, незалежно ні від чого, ні від фінансових можливостей, ні від пробігу автомобіля. Так ніколи не прогадаєш і не нашкодиш двигуну.

Офіційна СТО, з сумлінним персоналом, завжди звертають увагу на відповідність в’язкості мастила , що вони заливають, вимогам авто виробника для певного двигуна.


Залиште відповідь

Ви повинні ввійти в систему, щоб залишити коментар.