Як подбати про акумулятор
Рубрика ЗапчастиниЗнання стає великою силою, коли це стосується акумулятора та системи електропостачання.
Насправді це як серце і душа нашого пересування на транспортному засобі.
Автомобільна батарея, або акумулятор, це те, що допомагає автомобілю розпочати та продовжувати рух. Електрична енергія, необхідна для роботи машини, походить від акумулятора. Ніхто, і ніколи, не захотів би застрягти на дорозі через «померлий» акумулятор.
Чим більше Ви обізнані, тим у Вас залишається менше шансів «кукувати» на узбіччі, так і не діставшись бажаного пункту Б.
Хоча, на вигляд, акумулятор автомобіля може здатися невеликою коробочкою, але насправді він здатний забезпечити значну силу.
Зазвичай ефективна працездатність акумулятора обмежена 5-7 роками життя. На це може вплинути як стиль керування, так і інші надзвичайні чинники.
Але, якщо забезпечити регулярне технічне обслуговування вашого автомобіля та проводити його діагностику у майстрів – механіків, можна продовжити роботу акумулятора.
А взагалі, є речі, які ви можете зробити самі, щоб підтримувати в нормі батарею свого автомобіля, перевіряючи її та очищуючи, у разі потреби.
1.Знайдіть місце розташування батареї в автомобілі.
• Бачите, це велика свинцева коробка усередині пластикової оболонки. Тут є свинцеві пластини, вкриті різними металами. Це і ваш акумулятор.
2.Перевірте рівень води в батареї кожні 2 або 3 місяці. Дистильована вода повинна стосуватися дна заливного отвору акумулятора.
• Потягніть ковпачки на батареї, щоб перевірити рівень рідини. Деякі акумулятори не мають заливальних ковпачків, тому що вони зроблені таким чином, що не потребують будь-якої рідини.
• Залийте батарею дистильованою водою, якщо рівень низький. Налийте воду у відсіки, використовуючи лійку. Чи не переливайте. Зачекайте, поки вода досягне дна заливного отвору.
3.Очищайте клеми батареї металевою щіткою кожні 6 до 8 місяців.
>• Зніміть роз’єми з клеми акумулятора, рухаючи їх з боку в бік та обережно підтягуючи їх вгору.
• Протріть щіткою з харчової соди, змішаної з дистильованою водою. Акуратно зачистіть клем до блиску, і видаліть засохлі нарости кислоти.
• Замініть роз’єми на клемі, встановивши їх на місце за допомогою гумового молотка.
4.Покривайте акумулятор мастилом, призначеним для високих температур. Використовуючи мастило, Ви захищаєте батарею від іржі та корозії.
5.Перевірте напругу в комірках, при кожній заміні масла або в день технічного обслуговування. Довірте своєму механіку надійним способом протестувати напругу. Цілком заряджена батарея повинна мати заряд від 12,5 до 12,6 вольт.
• Можна заїжджати до магазину автозапчастин для тестування акумулятора між поїздками до механіка.
6.Перевірте ізоляцію акумулятора, якщо така є у вашому автомобілі. Деякі автомобілі продаються з ізоляторами, щоб захистити батарею від дуже високих температур, щоб уникнути швидкого випаровування рідини. Ізолятор завжди повинен бути на місці та неушкодженим.
7.Перевіряйте свій автомобіль у механіка на СТО для регулярного технічного обслуговування та регулювання. Найкращий спосіб зберегти акумулятор і весь ваш автомобіль діагностика кожні 4,800 км або 3 місяці, залежно від того, що настає раніше.